Cumhuriyet Mahallesi Pazar Alanı ve Bina Yapımı

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Badem alanı mevkiinde yapımı düşünülen bina zeminde pazar alanı olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek, üst kat ise düğün salonu olarak kullanılacaktır. Toplam 1035 m² inşaat alanı olan projemizin projeleri tamamlanmış olup uygulama için çalışmalar başlamıştır.


Ticaret + Konut Projesi

Mahkeme mahallesi mevcut pazaryeri bulunduğu bölgede 5000 ölçekli imar planı tadilatı yapılmış olup onay için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilmiştir. 2 katlı mevcut binanın yerine 8 dükkân 40 dairenin bulunduğu ticaret+konut projesi çizilmiştir.

Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşüm çalışması ile mevcutta sağlıklı bina şartlarına sahip olmayıp; aynı zamanda alan büyüklükleri nedeniyle yeni yapılaşma imkânları kısıtlanmış arsaların bulunduğu yapı adalarını kapsayan bölgelerde çözüme öncelik vermeyi, etaplar halinde verilecek plan kararlarıyla şehir bazında bütünselliği sağlayarak Burhaniye’nin tarihine, dokusuna yakışır yeni bir kent dokusu sağlamayı hedeflemekteyiz. Memiş-Mahkeme Mahallelerinde 185 hektar alanı kapsayan I.Etap ve Hacıahmet- Yunus Mahallelerinde 142 hektar alanı kapsayan II.Etap  alanlardan ; Hacıahmet Mahallesinde bulunan 50 hektarlık ilk bölüm için plan ve proje çalışmaları devam etmektedir.         

Börezli Mahallesi Bina Yapımı

İlçemiz Börezli Mahallesi Köy içi mevkiinde belediye hizmet binası yapılması düşünülmektedir. Zeminde açık düğün salonu, muhtarlık odası ve sağlık ocağının olacağı binanın üst katında kurs yeri olacaktır. Proje çalışmaları tamamlanmış olup uygulama aşamasına geçilecektir.